Тите: Можемо и на нерешено против Србије, али нећемо

4

Селектор бразилске фудбалске репрезентације Тите рекао је да Нејмар не може да преузима сву одговорност за игру екипе и да се није потпуно опоравио после дуже паузе од операције стопала

Бразил је победио Костарику са 2:0 головима Филипеа Кутиња у првом минуту надокнаде и Нејмара у седмом минуту надокнаде времена.

Нејмар је по завршетку утакмице плакао на терену, а Тите је рекао да је играње за државни тим понос, велико задовољство и обавеза.

Нејмар има храбрости да то и покаже. Кад екипа игра добро покаже се и индивидуални квалитет, али не зависи све од једног играча. Он је још у процесу враћања у форму. Није играо више од три месеца, а данас је одиграо целу утакмицу. Он је човек, потребно му је време да се врати на свој ниво и не сумњам да ће се вратити на најбољи ниво – рекао је Тите.

Нејмар је сломио стопало играјући за Пари Сен Жермен, подвргнут је операцији у марту а почетком јуна се вратио на терен. Говорећи о утакмици са Костариком, Тите је рекао да његова екипа није падала у очај.

Противник је некада и намерно грешио само да би одузео време. Рекао сам играчима да имају 95 минута да победе. Морали смо да останемо концентрисани до самог краја, играли смо супер у другом полувремену, имали смо јачину и прецизност у завршници. На почетку смо били нервозни, али је друго полувреме било добро – навео је Тите.

Бразил ће у среду у последњем колу играти против Србије.

Тим се учвршћује и развија. Има још места за напредак. Покушаћемо да победимо Србију и покажемо добру игру. Можемо да одиграмо и нерешено, али нећемо тако играти, увек морамо да покушавамо да постигнемо гол. Данас смо га постигли у 91. минуту, трудили смо се да дамо и други и успели смо – рекао је Тите.

Kоментари (4)

gropn II

ne, ne, MI necemo ! i vas ce banjamo !

E braco Srbi

Brazil sravnio Kostariku da nisu mogli proci centar. Znas sta ce nama da urade? Mi igramo sporo i bezidejno a posle jalove pobede nad velesilom Kostarikom vec sebe vidimo u finalu.

E brate

Ne ne nego kostarika nije htela da napada brazil jer je imala nade da ce srbija izgubiti od svajcaraca a oni sa 4 boda proci dalje u smislu da ce odlucivati protiv svajcaraca ko ide dalje a da ce srbije izgubiti od brazila ovako im se sve srusilo

Pedja

Nejmar je sve, samo igrac nije. Najobicniji folirant koji izigrava zvezdu. Sramota je da ga toliko placaju, a on da pada u svakom kontaktu. Kada je sudija prvo svirao penal za Brazil, a zatim ponistio videlo se kako se bacio bez ikakvog starta nad njim. Sramota je da se time sluzi. Brazil srecno dobio Kostariku golovima u nadoknadi, nemaju plan nikakav. A drugi gol ide na dusu sudije koji je produzio vise nego sto treba i umesto da svira kraj kad se zavrsio napad Kostarike, on pusta kontru sa mnogo vise igraca Brazila nego njih.