Саутгејт: Морамо да преболимо пораз, па да извучемо позитивне ствари

1

Селектор фудбалске репрезентације Енглеске Гарет Саутгејт рекао је да његова екипа мора да преболи пораз од Хрватске у полуфиналу Светског првенства и схвати колику прилику је пропустила, пре него што извуче позитивне ствари из свог изузетног наступа на турниру.

Енглеска је синоћ после продужетака изгубила од Хрватске са 1:2, у полуфиналу Светског првенства, па ће у суботу од 16 часова играти против Белгије утакмицу за треће место.

Енглеска је покушала да се после 52 године пласира у финале Мундијала. Уочи турнира екипа није била медју фаворитима за освајање трофеја, али је после добрих резултата, чини се, враћена вера навијача у репрезентацију и селектора.

- Боли нас овај пораз, али да ли смо очекивали да ћемо бити овде? Мислим да нико од нас није. Али, када дођете у овакву ситуацију и играте добро као што смо ми играли... Желите да искористите овакве прилике. Биће прилике за позитивне ствари, сада је прерано, пошто морамо да преболимо пораз - рекао је Саутгејт, пренели су британски медији.

Енглеска је последњи пут у полуфиналу неког такмичења била 1996. године на Европском пренству, када је Саутгејт био члан тима. Последњи пут у финалу Мундијала Енглези су играли 1990. године.

Саутгејт је рекао да покушава да избалансира понос који осећа према својој младој екипи и чињеницу да су прилике каква је била у Русији, врло ретке.

- Ово је била сјајна прилика и нико не може да гарантује да ће се поново указати. Али, ми желимо да будемо екипа која улази у четвртфинала и полуфинала, томе тежимо и показали смо да је то могуће. Доказали смо себи и нашој земљи да је то могуће, сада имамо већа очекивања - навео је он.

Енглеска је на стадиону Лужњики повела голом Кирана Трипијеа у петом минуту из слободног ударца, а Хрватска је головима Ивана Перишића у 68. и Марија Манџукића у 109. минуту успела да победи.

- Не знам да ли смо заслужили бољи резултат. У првом полувремену смо били заиста добри и можда смо могли да постигнемо други гол. У одредјеним периодима смо имали шансе. У другом полувремену, када су постигли гол, помало смо изгубили главу. У појединим тренуцима смо се само сналазили, уместо да покушавамо да контролишемо утакмицу - рекао је Саутгејт.

Он је навео да је Хрватска била боља у продужецима, да има неколицину изузетних играча и сјајан тимски дух.

Енглески репрезентативац Маркус Рашфорд рекао је да је његова екипа тек на почетку.

- Тешко нам је, али овај тим је посебан, вратићемо се. Надам се да је ово само почетак - навео је он.

Kоментари (1)

Knego

Priznajte sportski, bili su bolji na ovoj utakmici i pobedili. Liga vam je jedna od najjačih u Svetu, verovatno zato što ima dosta stranaca. Ali, reprezentacija ništa posebno. Očajno ste odigrali sve posle pola sata igre. Bez mašte i tehnike, duge lopte uglavnom izgubljene, prijem očajan, itd.