Србија поражена од Чилеа на АТП купу, дубл одлучио (ВИДЕО)

1

Тениска репрезентација Србије поражена је од Чилеа са 1:2, у мечу другог кола Групе А на АТП купу у Сиднеју.

Српски дубл у саставу Никола Ћаћић и Матеј Сабанов поражен је у одлучујућем дуелу од Алехандра Табила и Томаса Баријоса Вере са 4:6, 6:3, 7:10, после сат и 27 минута.

Чилеански пар је одмах на старту меча направио брејк, који је српска комбинација вратила у четвртом гему. До краја сета Табило и Баријос долазе до новог брејка у седмом гему, који су успели да сачувају.

У другом сету чиленаски пар је повео са 1:3, да би Ћаћић и Сабанов у наставку освојили пет узастопних гемова. У трећем сету одигран је меч тај-брејк, у који су боље ушли чилеански играчи.

Табило и Баријос су водили са 1:4, а српска комбинација са три везана поена успева да изједначи. Српски тенисери су затим дошли до предности 6:5, али су уследиле грешке Сабанова, који је дебитовао за репрезентацију. Чилеанци су повели са 6:9, и до краја нису испустили предност.

Србија је против Чилеа повела после победе Филипа Крајиновића над Табилом од 6:4, 3:6, 7:6, да би Душан Лајовић предао меч Кристијану Гарину, при резултату 6:4, 4:6, 0:3.

Након овог пораза Србија има минималне шансе за пласман у полуфинале АТП купа. Српска селекција ће у последњем мечу Групе А у среду морати да победи првопласирану Шпанију (две победе, без изгубљеног меча), максималним резултатом.

Тениска репрезентација Чилеа претходно је изједначила на 1:1 против Србије у другом колу Групе А АТП купа у Сиднеју, пошто је Душан Лајовић предао меч Кристијану Гарину при резултату 6:4, 4:6, 0:3.

Тениска репрезентација Чилеа изједначила је на 1:1 против Србије у другом колу Групе А АТП купа у Сиднеју, пошто је Душан Лајовић предао меч Кристијану Гарину при резултату 6:4, 4:6, 0:3.

Меч између Гарина и Лајовића, 17. и 33. тенисера света трајао је два сата и 16 минута. Само у петом гему првог сета на сервис Лајовића није било брејк лопти. Од тог гема и вођства 3:2 за српског играча, уследило је пет узастопних брејкова на обе стране.

Српски играч је укупно имао 11 брејк лопти и успео је да искористи четири, док је од 10 брејк лопти Чилеанац искористио три. У другом сету виђен је само један брејк, а Гарин је до кључне предности дошао у деветом гему.

Крајем другог дела игре Лајовић је имао проблеме са боловима у ногама, који су се наставили, а због тога је био приморан да преда меч при резултату 0:3 у трећем сету.

Победника ће одлучити дубл меч, за који су пријављени Никола Ћаћић и Матеј Сабанов, односно Томас Баријос и Алехандро Табило.

Претходно је Крајиновић, 42. тенисер света, до победе над 139. играчем света Табилом дошао за два сата и 26 минута.

Српски тенисер је до вођства у сетовима дошао после одличних сервиса, а ривалу у првом делу игре није дозволио ниједну брејк лопту, док је он искористио једину у седмом гему.

Други сет боље је почео Крајиновић, који одмах долази до брејка, а затим и вођства 2:0. У наставку Табило долази до пет узастопних гемова, а тај део игре добија после искоришћене треће сет лопте у деветом гему.

Табило први долази до брејка у одлучујућем сету, али се Крајиновић брзо враћа, а онда новим брејком долази до предности 3:1. Чилеанац већ у следећем гему враћа брејк, а потом долази до изједначења.

Крајиновић је у 11. гему спасио брејк лопту и дошао до вођства од 6:5, а трећи сет је затим отишао у тај-брејк.

У 13. гему Чилеанац је повео са 0:2, да би Крајиновић у наставку освојио шест узастопних поена, а потом је искористио четврту меч лопту.

Победе Шпаније и Пољске, Аргентина савладала Грчку
Тениска репрезентација Шпаније победила је селекцију Норвешке са 3:0, у мечу другог кола Групе А на АТП купу у Сиднеју. Први бод Шпанији донео је Пабло Карењо Буста, који је био бољи од Виктора Дурасовића (6:3, 6:3).
До другог бода селекција Шпаније дошла је после победе 19. тенисера света Роберта Баутисте Агута над осмим играчем на АТП листи Каспером Рудом са 6:4, 7:6.
У дублу су победу Шпанији донели Алехандро Давидович Фокина и Педро Мартинес, који су били бољи од Лукаса Хелума Лиленгена и Андреје Петровића са 6:4, 6:1.
Шпанија после два одиграна кола има максималан учинак, а у току је други дуел ове групе између Србије и Чилеа.
Пољска је са максималних 3:0 победила Грузију, у другом мечу Групе Д. Камил Мајчжак је са 6:1, 6:1 победио Александреа Бакшија, док је девети тенисер света Хуберт Хуркач са 6:7, 6:3, 6:1 савладао 571. играча света Александреа Метревелија.
Шимон Валков и Јан Зелински су у дублу били бољи од Бакшија и Зуре Ткемалаџеа са 6:7, 6:2, 10:6. Пољска после два меча има исто толико победа, уз само један изгубљен поен. Пласман у полуфинале АТП купа осигураће победници група.
Тениска репрезентација Аргентине победила је селекцију Грчке са 3:0. Аргентину је у вођство довео Федерико Делбонис, који је са 7:6, 6:1 победио Михаила Перволаракиса.
Одлучујући бод Аргентини донео је 13. играч света Дијего Шварцман, након што је савладао четвртог тенисера света Стефаноса Циципаса са 6:7, 6:3, 6:3.
Коначан резултат поставио је аргентински дубл, Максимо Гонсалес и Андрес Молтени, који је био бољи од грчког пара Маркос Каловелонис и Петрос Циципас (6:3, 4:6, 11:9).
Аргентина је прва у Групи Д са две максималне победе, док је на другом месту Пољска са две победе (5:1). Две селекције играће у последњем колу ове групе у среду, за пласман у полуфинале АТП купа.