Fonjini i Gaske u finalu turnira u Bastadu, Minela senzacija

0

Četvrti nosilac Gaske bio je bolji od Švajcarca Henrija Laksonena sa 6:2, 6:3

Italijanski teniser Fabio Fonjini i Francuz Rišar Gaske igraće u finalu turnira u švedskom Bastadu.

Fonjini je danas u polufinalu pobedio Španca Fernanda Verdaska posle tri seta, 6:1, 4:6, 7:5.

Četvrti nosilac Gaske bio je bolji od Švajcarca Henrija Laksonena sa 6:2, 6:3.

Čekinato i Pelja u finalu turnira u Umagu

Italijanski teniser Marko Čekinato i Argentinac Gvido Pelja igraće u finalu turnira u hrvatskom Umagu.

Treći nosilac Čekinato večeras je u polufinalnu pobedio Argentinca Marka Trangelitija sa 6:2, 6:1.

Čekinato igra dobro ove sezone, u aprilu je osvojio prvu ATP titulu u Budimpešti, a na putu do polufinala Rolan Garosa izbacio je Novaka Đokovića. On je tada postao prvi Italijan polufinalista jednog grend slema posle 40 godina.

Čekinato će u sutrašnjem finalu igrati protiv Gvida Pelje, koji je posle tri seta pobedio Holanđanina Robina Hasea, 6:3, 1:6, 6:2. Pelja prvi put u karijeri igra u finalu ATP turnira.

Minela u prvom VTA finalu, devet meseci posle porođaja

Teniserka iz Luksemburga Mendi Minela plasirala se danas u finale turnira u švajcarskom Gštadu i mogla bi da osvoji prvi trofej u karijeri devet meseci posle porođaja.

Minela je u polufinalnu pobedila Čehinju Marketu Vondrousovu sa 4:6, 6:2, 6:2 i prvi put u karijeri, u 32. godini, plasirala se u VTA finale.

Ona se porodila u oktobru, a ako sutra osvoji titulu, postaće treća teniserka koja je kao majka u poslednjih godinu dana osvojila trofej. Pre nje to su učinile Katarina Bondarenko u Taškentu i Tatjana Marija na Majorci.

Minela će u finalu igrati protiv prvog nosioca Francuskinje Aliz Korne, kojoj je Kanađanka Eženi Bušar predala meč zbog povrede butnog mišića.

Pre prekida, Korne je osvojila prvi set posle taj-brejka i vodila je sa 1:0 u drugom setu.

Korne će pokušati da osvoji šestu VTA titulu, a prvu u poslednje dve godine.

Štih i Sukova novi članovi teniske Kuće slavnih

Bivši teniseri Nemac Mihael Štih i Čehinja Helena Sukova primljeni su danas u Međunarodnu tenisku Kuću slavnih. Ceremonija je obavljena na travnatom teniskom terenu u NJuportu.

Štih (49) je osvojio Vimbldon 1991. godine i zlatnu olimpijsku medalju 1992. godine u Barseloni u dublu, zajedno sa Borisom Bekerom. Takođe, na Vimbldonu je trijumfovao u dublu 1992. godine, a osvajač je i Dejvis kupa.

Štih je rekao da je „ponosan i počastvovan što je deo porodice”.

Sukova (53) je osvojila 14 grend slem titula u dublu, od kojih pet u mešovitom dublu. Ona je četiri puta osvajala Fed kup i dve srebrne olimpijske medalje u dublu, 1988. godine u Seulu i 1996. godine u Atlanti.