Почетна / Тенис / АТП

Ђоковић: Ником није лако да одраста у држави која је била погођена ратом

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић успешно се пробија ка завршници Аустралијан опена, али паĹľњу британских медија у исто време привлаче и његови филантропски циљеви, попут активног рада на побољшању услова за рано образовање деце у Србији
ФОТО: Бета/АП

Би-Би-Си је објавио занимљив текст у ком се истиче податак да Ђокоивићева Фондација тренутно стипендира четворо истраживача при Центру за развој детета, на универзитету Харвард у САД, који би се бавили темама раног образовања у склопу постојећих програма Фондације.

Ником није лако да одраста у држави која је била погођена ратом, поготово малој деци. Они немају механизам, као одрасли, који може да им помогне да се боље носе са таквим околностима, и самим тим је утицај негативних ствари из окружења на њих још већи – рекао је Ђоковић за ББЦ.

Живети са таквом врстом страха уме да буде разарајући фактор за развој детета.

Знам то из личног искуства и зато сам обећао себи још одавно да ћу у том смислу да урадим све што могу за најмлађе. Надам се да ће истраживање из ове области помоћи да се минимализује траума коју деца осећају, тако да могу да израсту у ментално јаке и здраве појединце – истакао је Ђоковић.

Основни задатак Фондације, како преноси ББЦ, је да гради и обнавља предшколске установе и да помаже васпитачима у Србији да унапређују свој рад и знање.

Људи мисле да првих неколико година живота нису важне јер се не сећамо искустава док смо били бебе или јако мала деца. Међутим, то је погрешна претпоставка. Наиме, све оно што проживимо у тим првим годинама живота може да има огроман утицај на физичко и психичко здравље, као и на резултате у школи, на пример. Зато је и рани развој тема која је са породичне одговорности прерасла на друштвену одговорност, и то је инвестиција од које сви имамо користи – изјавио је директор центра на Харварду Др Џек Шонкоф.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.