Đoković posle vođstva 4:1 u taj brejku odlučujućeg seta izgubio od Tima, sa Federerom za polufinale

0

Tim je ovim trijumfom obezbedio mesto među četiri najbolja igrača u Londonu

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je večeras od Austrijanca Dominika Tima sa 7:6, 3:6, 6:7 u drugom kolu završnog mastersa u Londonu.

Đoković sada ima pobedu i poraz u grupi "Bjorn Borg", pa će meč srpskog tenisera i Rodžera Federera u četvrtak odlučiti ko će od njih dvojice u polufinale. Na drugoj strani, Tim je ovim trijumfom obezbedio mesto među četiri najbolja igrača u Londonu.

I Đoković i Tim su bili sigurni u uvodnim gemovima na svoj servis, da bi potom u četvrtom gemu Austrijanac greškama omogućio srpskom teniseru da stigne do prvog brejka na meču.

Koliko je Tim odigrao loše četvrti, toliko je odigrao dobro peti, pa je bez izgubljen poena odmah vratio brejk.

Do kraja seta vodila se velika borba, a pobednik prvog seta rešen je posle taj-brejka koji je dobio Đoković sa 7:5.

Tim je sjajno počeo drugi set, uz jedan brejk je vrlo brzo poveo sa 3:0 i tu prednost je sačuvao do kraja seta.

Đoković je loše počeo i odlučujući set, izgubio je svoj servis, a potom je propustio tri prilike da odmah vrati brejk. Ono što nije uspeo tada jeste u šestom gemu kada je izjednačio na 3:3.

Peti teniser sveta je u 11. gemu napravio brejk, poveo je 6:5, ali je Đoković u narednom odgovorio istom merom i odveo set u taj-bejk. Srpski teniser je dobro počeo, poveo je sa 3:0 i 4:1, ali je Tim sa vezanih pet poena preokrenuo rezultat i na kraju slavio sa 7:5 nakon ukupno dva sata i 50 minuta velike borbe.