Почетна / Тенис / АТП

АО: Медведев, Надал, Зверев и Тим у трећем колу Аустралијен Опена

Руски тенисер Данил Медведев пласирао се у треће коло Аустралијан Опена пошто је у ноћи између среде и четвртка победио Шпанца Педра Мартинеса са 3:0 (7:5, 6:1, 6:3). Меч је трајао два сата и седам минута.

Шпански тенисер је само у првом сету пружио значајнини отпор, али је уз два брејка Медведев успео да поведе с 1:0.

У другом сету Рус је имао знатно лакши посао. Већ на почетку уз два нова брејка повео је с 5:0, да би његов ривал успео да дође до гема на свој сервис и смањи заостатак. Сигуран на свом сервису био је Медведев, који је тако повео с 2:0.

Почетак трећег сета донео је мало неизвесности, али је у петом гему Медведев поново стигао до брејка.

Мартинес је сервирао за опстанак у мечу, али је Рус искористио већ прву меч лопту.

У следећем колу његов противник биће бољи из дуела Мунар - Попирин.

Летонски тенисер Ернесто Гулбис победио је Словенца Аљажа Беденеа с 3:0 (7:5, 6:3, 6:2) и остварио пласман у трећу рунду Отвореног првенства Аустралије. Меч је трајао два сата и 16 минута.

Гулбисов следећи противник биће Гаела Монфиса.

Немачки тенисер Александар Зверев победио је Белоруса Игора Герасимова с 3:0 (7:6, 6:4, 7:5). Меч је трајао два сата и 20 минута.

У следећем колу Зверев ће играти против бољег из дуела између Фернанда Вердаска.

Шпански тенисер победио је данас Грузијца Николоза Басилашвилија са 3:1 (4:6, 7:6, 6:4, 6:4) и пласирао се у треће коло Отвореног првенства Аустралије. Меч је трајао два сата и 51 минут.

Грузијац је добро отворио меч и освојио први сет, али је Вердаско у наставку успоставио контролу над игром и после велике борбе изједначио на 1:1.

Нешто лакши посао имао је Шпанац у трећем и четвртом сету, те брзо дошао до победе и пласмана у трећу рунду.

Наредни противник биће му руски тенисер Александар Зверев.

Аустријанац Доминик Тим победио је Аустралијанца Алекса Болта са 3:2 (6:2, 5:7, 6:7, 6:1, 6:2). Меч је трајао три сата и 26 минута.

Американац Тејлор Фриц је славио против Јужноафриканца Кевина Андерсона са 4:6, 6:7, 7:6, 6:2, 6:2, а противник у трећем колу биће му Тим.

Француски тенисер Гаел Монфис пласирао се данас у треће коло Отвореног првенства Аустралије, пошто је победио Хрвата Иву Карловића резултатом 3:1 (4:6, 7:6, 6:4, 7:5). Меч је трајао два сата и 36 минута.

Следећи противник Монфису биће Летонац Ернесто Гулбис.

Победом од 3:0 (6:2, 6:3, 7:6) у другом колу забележио је и руски тенисер Андреј Рубљев који је био бољи од Јапанца Јуићи Сугите. Меч је трајао сат времена и 55 минута.

Наредни противник Рубљеву биће  Давид Гофан

Белгијски тенисер пласирао се у треће коло Отвореног првенства Аустралије пошто је данас победио Француза Пјера-Ига-Ербера са 3:2 (6:1, 6:4, 4:5, 1:6, 6:3). Меч је трајао три сата и седам минута.

Гофан је на сјајан начин отворио меч и сигурном игром брзо дошао до освајања прва два сета.

Уследиле су осцилације у игри Белгијанца, што је француски тенисер умео да искористи и на исти начин освоји наредна два сета.

Питање победника решено је тек у петом сету. Први до брејка стигао је Ербер, али је одмах Гофан узвратио ри-брејком.

До краја сета Белгијанац је поново одузео сервис свом ривалу, а потом и искористио прву меч лопту.

Пласман у треће коло обезбедио је и Американац Џон Изнер, који је победио Чилеанца Алехандра Табила са 3:0 (6:4, 6:3, 6:3). Меч је трајао сат времена и 25 минута.

У треће коло пласирао се и Швајцарац Стан Вавринка који је био бољи од Италијана Андреаса Сепија после пет сетова - 4:6, 7:5, 6:3, 3:6, 6:4. Он ће у наредном колу играти против Изнера.

Шпански тенисер Рафаел Надал пласирао се у треће коло Отвореног првенства Аустралије, пошто је данас победио Аргентинца Федерика Делбониса са 6:3, 7:6, 6:1.

Меч Надала и Делбониса, првог и 76. тенисера света, трајао је два сата и 32 минута.

- Био је тежак меч, пропустио сам доста брејк прилика, али пронашао сам начин да победим. Мислим да сам у трећем сету био доста опуштенији и агресивнији - рекао је Надал након меча.

Надал ће у наредном колу играти против земљака Пабла Карење Бусте.

Руски тенисер Карен Хачанов победио је Швеђанина Микаела Имера, такође, после велике борбе у пет сетова - 6:2, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6. Његов наредни противник Ник Кирјос.

Аустралијски тенисер пласирао се у треће коло Аустралијан Опена, пошто је данас победио Француза Жила СИмона са 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 7:5).

Меч је трајао два сата и 51 минут.

Аустралијанац је уз два брејка лако дошао до првог сета, а нешто неизвесније било је у другом сету, када му је био довољан један брејк и једна сет лопта да поведе с 2:0.

Други сет протекао је у знатно другачијем ритму. Након изгубљеног гема на свој сервис, Симон је појачао ритам и с два везана брејка успео да дође до предности, а онда и сета.

Неизвесно је било и у четвртом сету, а Кирјос је до предности стигао тек у 11. гему када је одузео сервис свом противнику.

Прву меч лопту спасао је Симон, али је Кирјос искористио другу и на крају славио са 3:1.