Барти трећу годину заредом завршава као број 1

0

Она је у јулу освојила титулу на Вимблдону, што је био њен други гренд слем трофеј у каријери

Шампионка Вимблдона, аустралијска тенисерка Ешли Барти трећу годину заредом завршиће као прва на ВТА листи, док ће Чехиња Катерина Синијакова други пут бити на врху у дубл конкуренцији.

Барти се тако придружила Серени Вилијамс, Штефи Граф, Мартини Навратиловој и Крис Еверт као јединим тенисеркама које су три пута узастопно годину завршавале као број 1.

Ова недеља је 95. по реду коју ова 25-годишња тенисерка из Аустралије проводи на првом месту ВТА листе, а укупно 102.

Она је у јулу освојила титулу на Вимблдону, што је био њен други гренд слем трофеј у каријери. Претходно је 2019. године освојила Отворено првенство Француске и убрзо након тога се попела на број 1 први пут.

Синијакова је у среду освојила титулу на ВТА финалу у Гвадалахари заједно са Барбором Крејчиковом. Она је и 2018. годину завршила као прва у дублу са Крејчиковом.

Њих две су освојиле титулу на Ролан Гаросу као и златну медаљу на Олимпијским играма у Токију, што су две од пет титула Синијакове у дублу ове године.

И Барти је, такође, ове године освојила пет трофеја. Она се последњи пут такмичила на Отвореном првенству САД, а у октобру је објавила да је завршила сезону и да неће играти на ВТА финалу.