Vilijams protiv Andresku u finalu Ju Es Opena

0

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u finale Otvorenog prvenstva SAD pošto je pobedila Ukrajinku Elenu Svitolinu sa 6:3, 6:1

Vilijams je do svoje 101. pobede na Ju Es Openu, čime se izjednačila sa Kris Evert, stigla za samo 70 minuta igre.

Svitolina je u uvodnom gemu meča propustila tri brejk prilike, Vilijams je već u narednom kaznila i taj jedan brejk joj je bio dovoljan da osvoji prvi set.

Amerikanka je u drugom setu tri puta oduzimala servis i tako obezbedila plasman u svoje deseto finale Ju Es Opena.

Ona će se za sedmu titulu na Otvorenom prvenstvu SAD i rekordni 24. grend slem trofej boriti protiv 19-godišnje Kanađanke Bjanke Andersku koja je u drugom polufinalu bila bolja od Belinde Benčić iz Švajcarske sa 7:6(3), 7:5.

Andresku je u desetom gemu prvog seta spasila jednu set loptu, da bi potom ubedljivo dobila taj-brejk sa 7:3.

Benčić je u drugom setu vodila sa 5:2, servirala je za set, ali je Andresku osvojila narednih pet gemova i tako se plasirala u svoje prvo grend slem finale posle dva sata i 12 minuta igre.

Ovo je tek četvrti grend slem turnir na kojem Andresku učestvuje i nikada do sada nije prošla drugo kolo.