Велики преокрет Мађарске за убедљиву победу над Русијом

1

Ватерполо репрезентација Мађарске забележила је прву победу на Европском првенству у Београду, пошто је после преокрета убедљиво савладала Русију са 12:6 (1:4, 3:1, 3:0, 5:1) у другом колу Групе Д.

Мађарској је ово прва победа на шампионату, пошто је у првом колу одиграла нерешено са Грчком. Русија је у првом колу победила Турску.

Русија је у дербију дана водила 3:0, а после прве четвртине 4:1. „Баћушке” су у другој деоници водиле и 5:2, али онда је Мађарска током две четвртине направила серију од 6:0 и дошла до вођства 8:5.

Мађари су у том периоду дали гол и са играчем више, а одбранили су једину предност ривала. Дмитриј Холод је почетком четврте четвртине смањио на 8:6 и тако донео нову наду Русији, али су Денес Варга и његов млађи брат Данијел са два гола донели огромну предност Мађарској, а онда је Бенце Батори са два гола ставио тачку на велики дерби.

Батори је био најефикаснији у победничком тиму са пет голова, док је Ђорђ Вамос постигао три гола, а Денес Вага два.

Најефикаснији у тиму Русије био је Холод са три гола.

Раније данас, Италија је забележила другу узастопну победу, пошто је победила Румунију са 11:5. „Азури” су у првом колу победили Немачку 16:5 и тако са два убедљива тријумфа потврдили да су главни кандидати за прво место у Групи Ц.

Италија у петак игра против аутсајдера Грузије.

Освајач бронзане медаље са прошлогодишњег Светског првенства, селекција Грчке убедљиво је данас победила Турску са 21:6.