Почетна / Ватерполо / Еврокупови

Про Реко убедљив на Бањици, Партизан одолевао две и по четвртине

У петом колу Лиге шампиона Про Реко је на Бањици убедљиво савладао Партизан са 17:5 (3:0, 2:2, 6:2, 6:1)

Партизан Рајфајзен – Про Реко 5:17 (0:3, 2:2, 2:6, 1:6)

БеоградБазен: Бањица. Гледалаца: 1.200. Судије: Мантшмел (Немачка), Ткаченко (Русија). Играч више: Партизан 6 (2), Про Реко 7 (7). Петерци: Партизан 1 (0). Два играча више: Партизан 1 (0).

ПАРТИЗАН РАЈФАЈЗЕН: Добожанов (8 одбрана), Лукић 1, Ф. Јанковић, Тохољ 1, Лазић, Манојловић, Драшовић, Вучинић, Јакшић, Радојевић, Стојановић 3, М. Јанковић. Белопавловић. Тренер: Зоран Миленковић.

ПРО РЕКО: Темпести (11 одбрана), Ди Фулвио 2, Мандић 2, Алесијани 4, Молина 2, Пијетловић, Ди Сома, Бруни 2, ФИгари, Филиповић 2, Фондели 1, Ивовић 2, Воларевић. Тренер: Владимир Вујасиновић.

Црно-бели су у дуелу са главним претендентом за освајање Лиге шампиона одолевали две и по четвртине, нису гостима дозволили да направе велику разлику. Уз мало више сигурности и среће у нападу посебно у том периоду дошли би и до повољнијег резултата.

Навијачи су се одазвали позиву играча и тренера оба тима, трибине Бањице су биле скоро пуне. Млади црно-бели првотимци имали су лепу подршку, а гости из Ђенове, пре свега Срби из Река, су добили заслужене аплаузе.

Ђеновљани су, према очекивању,од старта преузели иницијативу и после осам минута водили са 3:0. Међутим, ни црно-бели нису били безопасни у нападу. Заиграли су храбро, нису се уплашили „тима света“, али нису имали добру завршницу напада, а кад су и упутили опаснији шут ка голу гостију увек је на правом месту био Темпести.

Нису гости „спустили гас“ у другој четвртини, али црно-бели су се ослободили у нападу. Први пут Темпести је савладан у 14. минуту, када је Огњен Стојановић искористио играча више за 1:5. На другој страни и у одбрани је домаћи тим заиграо боље. Добожанов је, по броју одбрана, почео да стиже искусног колегу из италијанског тима. Филиповић је топовским шутем са играчем више одвео Ђеновљане на 6:1. Резултат којим је завршено полувреме поставио је један од најмлађих црно-белих ппрвотимаца Никола Лукић, шест секунди пре великог одмора.

До три минута пре краја треће деонице Партизан је одржавао заостатак из првог полувремена, а пошто је Тохољ смањио на 4:8, уследила је серија гостију од 3:0 (два пута Бруни, једном Филиповић) за 11:4, па је пред последњих осам минута питање победника било решено.

У истом ритму у ком је завршио трећу, Про Реко је наставио и у четвртој четвртини, повео је са 15:4, а серију гостију од седам узастопних погодака тачно на половини последње деонице лепим лоб ударцем прекинуо је Стојановић, а домаћи су до краја увећали победу.

Вујасиновић: Црно-бели више приказали на спаринзима него на утакмици

Зоран Миленковић, тренер Партизана, је после меча казао:

– Утакмица и спаринзи са Реком уочи вечерашњег меча су нам доста користили, пре свега да уђемо у непоходан ритам тренинга. Што се меча тиче, момци су одиграли онолико колико су могли. Две и по четвртине пружали су доста добар отпор, а како се меч ближио крају понестајало им је снаге, па је коначан резултат и реалан однос квалитета два тима.

Владимир Вујасиновић, доскорашњи тренер Партизана, а сада шеф стручног штаба Река, рекао је:

– Играчи Партизана су много лакше играли и више приказали на спаринзима с нама него на утакмици. Али, то је карактеристика младог тима, да се „стегне“, у званичном важном мечу. Партизан и даље има врло талентовану екипу, заједнички тренинзи су били врло квалитетни, користили су и нама и њима. Што се Река тиче, урадили смо оно што је требало и идемо даље.