Почетна / Ватерполо / Регионална лига

Раднички надиграо Звезду и у Регионалној лиги, Партизан поражен од Херцег Новог

Ватерполисти Радничког из Крагујевца победили су Црвену звезду са 13:8 (5:1, 1:2, 2:2, 5:3), у одложеном мечу другог кола групе Б Регионалне лиге, која се игра у Сплиту.

Српски дерби евролигашких тимова био је неизвестан све до средине треће четвртине, када су се Крагујевчани "одлепили".

На самом почетку меча Раднички је остао без најбољег стрелца на овом турниру, пошто је Никола Лукић искључен са правом замене.

Ипак, после уводног вођства Звезде, Крагујевчани су везали пет голова и крај прве четвртине дочекали са предношћу 5:1. Црвено-бели су се вратили у игру погоцима Вељка Танкосића (5:3), а Раднички је дуго чекао на гол у другој деоници, све до минут и по пре краја, када је Никита Круг био прецизан са играчем више - 6:3.

Звезда је средином треће четвртине пришла на само гол заостатка, али је онда Раднички направио серију 4:0, којом је на нешто мање од шест минута пре краја стекао плус пет - 10:5.

Звезда је тада везала два гола из петерца, али су Круг и Станојевић поново вратили свој тим на пет голова разлике - 12:7.

Ово је била друга победа Радничког над Црвеном звездом у овој сезони, пошто су претходно славили и у суперлигашком окршају у Београду са 10:8.

Најефикаснији у победничком саставу био је руски центар Никита Круг са четири гола, Марко Радуловић додао је три, а Немања Станојевић и Алекса Укропина по два.

На другој страни предњачио је Вељко Танкосић са три гола, а Филип Гардашевић уписао је поменута два из петераца.

Пред Крагујевчанима је данас још један изазов, меч са домаћим Морнаром (18.50), а у недељу затварају турнир дуелом са Соларисом из Шибеника (13.40).

У Сплиту остају до уторка, када их од 19.00 очекује дуел Лиге шампиона са Јадраном.

ХЕРЦЕГ НОВИ БОЉИ ОД ПАРТИЗАНА

Ватерполисти Партизана изгубили су од Јадрана из Херцег Новог са 6:7 (3:1, 1:2, 2:3, 0:1), у утакмици петог кола Групе А Регионалне лиге који се игра у Београду.

Оба тима сада имају по две победе и пораза, односно по шест бодова.

Стефан Митровић је постигао два гола за Партизан, а у стрелце су се још уписали и Петар Јакшић, Милан Алексић, Александар Бовен и Филип Радојевић.

По два гола за победнички тим постигли су Мартин Гардашевић и Марко Петковић, а мрежу црно-белих затресли су и Урош Вучуровић, Димитрије Обрадовић и Данило Радовић.

У поподневном термину, Партизан ће играти против Будве, а Херцег Нови против Шапца.