Mladost na iskustvo srušila Partizan na Banjici

0

Derbi drugog kola Regionalne lige na Banjici pripao je gostima. Partizan nije uspeo da pronađe pravo rešenje protiv iskusnijeg rivala.

Partizan – Mladost 5:9 (1:4, 0:1, 3:2, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca 500. Sudije: Radičević (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: Partizan 7 (3), Mladost 11 (5). Peterci. Mladost 1 (1).

PARTIZAN: Rističević (1 odbrana), Kasum, F. Janoković, Lukić, Lazić 2, Tomić, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović, Radojević, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

MLADOST: Marcelić (10 odbrana), Radu 1, Zović 1, Bajić, Vallečić, Bukić 3, Vlahović, Lazić 1, Marković 1, Paškvalin, Lipar, Bašić 2, Jukić, Smolčić. Trener: Bajić.

Do izražaja je došao i individualni kvalitet pojedinaca iz redova Mladosti. Crno-beli su na momente pokazali potencijal ali nedovoljno za konkretniji rezultat. Gosti su se bolje snašli u brzoj igri sa mnogo isključenja na obe strane.

Između trećeg i šestog minuta Partizanova odbrana je tri puta kapitulirala. Sva tri gola u režiji Luke Bukića, reprezentativca Hrvatske. Taj period kao da je odredio dalji ishod meča.

Partizan je prvi gol dao tek na 1,27 pre kraja prve četvrtine. Za 1:4 pogodio je Đorđe Lazić. Dugo se čekalo i na drugi gol Beograđana.

Tek u drugom minutu treće deonice ponovo se tresla mreža sjajnog Marcelića. Savladao ga je Đorđe Vučinić za 2:5. Ponovo je pogodio Lazić, probudio nadu. J

oš nekoliko sjajnih prilika nije iskorišćeno za hvatanje priključka a onda je stigla kazna. Andrija Bašić pa Franko Lazić vraćaju osetnu prednost gostima. Do kraja, crno-beli više nisu ozbiljnije pretili da ugroze vođstvo rivala.

Već u sredu na Banjici gostuje OŠC na premijeri Lige špampiona, a u petak u Regionalnoj ligi Partizan gostuje Primorju.