Почетна / Ватерполо / Регионална лига

ОДЛИЧАН СРПСКИ ДЕРБИ: Тријумф Шапчана против Партизана

Сусрет у којем је и Партизан показао квалитет али је заслужено славио домаћин тима

Шабац – Партизан 12:10 (4:1, 4:5, 2:3, 2:1)

Градски базен. Гледалаца 800. Судије: Виријевић и Голијанин. Искључења: Шабац, Партизан. Петерци: Партизан 1 (0)

ШАБАЦ: Пијетловић, Ераковић 2, Марковић 2, Репановић 2, Тохољ 1, Велкић 1, Рогач, Лукић 2, Јанковић 2, Вучинић, Боловић, Илић, Виторовић, Васовић. Тренер: Мировић.

ПАРТИЗАН: Белопавловић, Смиљевић 1, Вићковић, Нешић 1, Кикалеишвили, Томић 1, Аџић 2, Андрејевић, Бараћ, Радановић 1, Радоњић 1, Гбадамаси 3 Влаховић, Бранковић. Тренер: Ћирић

У сјајној атмосфери српски дерби у регионалној лиги је оправдао очекивања. Сусрет у којем је и Партизан показао квалитет али је заслужено славио домаћин тима.

Каква је то била прва четвртина за Шапчане. Ветар у леђа је дао Гојко Пијетловић одбраном петерца Радановићу а онда је почела серија.

Два пута Репановић, па Велкић и Ераковић. Било је 4:0 до последњег минута у којем је играча више реализовао Аџић.

Партизану је тешко ишао напад, Ћирић је на тајм ауту тражио мирноћу, Мировић на другој страни „забранио“ контру црно-белих.

Ефикасна је била друга четвртина. Севало је са свих страна. После гола Гбадамасија, домаћин је први пут имао два гола вишка преко Марковића и Тохоља. На непуна три минута до краја првог полувремена Шабац је има сигурну предност 8:4.

Партизан се није предавао. У последњих 100 секунди поново Гбадамаси и Аџић који је ухватио на спавању Пијетловића, били су стрелци за резултатску неизвесност, Шабац је имао два гола вишка.

Партизан је појачао ритам после одмора. На голу је био Влаховић, деловао је сигурно. Шабац је неколико минута одржавао сигурну предност (10:7) али су црно-бели играли све боље. На половини четвртине смањио је Радоњић а минут пред последњу четвртину

Томић је изванредним ударцем довео свој тим до минуса од једног гола. Партизан је одличном одбраном умирио Шапчане, Влаховић је одбранио петерац Марковићу.

Средином четвртине одлични Гбадамаси је обезбедио играча више а затим и изједначио на 10:10. Марко Јанковић је после осам минута поста погодио за вођство Шапчана.

То је донело сигурност домаћину који преко Ераковића са играчем више 2,15 до краја доводи Шабац у вођство 12:10. И ту је све било решено.