Zvezda i Partizan remizirali na Banjici iako su crno-beli vodili 9:5 u poslednjoj četvrtini

8

Gotovo do poslednjeg mesta ispunjene tribine na Banjici kao da su motivisale aktere da se predstave u najboljem svetlu

Partizan – Crvena zvezda 10:10 (3:4, 3:0, 2:1, 2:5)

Beograd - Bazen: Banjica. Gledalaca: 800. Sudije: Putniković i Milović (obojica Srbija). Igrač više: Partizan 9 (3), Crvena zvezda 9 (4). Peterci: Partizan 3 (3), Crvena zvezda 1 (1).

PARTIZAN: Bulajić, Jakšić, Barać, Nešić 1, Radulović 2, Andrin, Radanović 3, Mitrović, Vićković, Smiljević 1, Radonjić 3, Gbadamasi, Vlahović (10 odbrana), Timotijević. Trener: Ćirić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum, Gligorijević, Vasin, Ilić, Adžić, Janković 2, Rađen 1, Šulc 1, Gusarov, Radović 4, Ivanov (6 odbrana), Martinović. Trener: Milanović.

Remi u derbiju na premijeri nove sezone Regionalne lige. Crno-beli su imali mnogo više raspoloženih igrača. Pre svega Vlahovića na golu, a onda i Radonjića, Radulovića i Radanovića u napadačkim akcijama. Zvezda se vratila u poslednjoj četvrtini i zasluženo s Banjice otišla neporažena.

Uželeli su se Beograđani vaterpola. Bez obzira na slab učinak gradskih rivala na međunarodnoj sceni, derbi na otvaranju nove sezone u Regionalnoj ligi izazvao je veliko interesovanje. Gotovo do poslednjeg mesta ispunjene tribine na Banjici (ne pamti se kada je bilo ovoliko ljudi) kao da su motivisale aktere da se predstave u najboljem svetlu.

Partizan je imao ogromnu prednost – 9:5 posle minut i po igre u poslednjoj četvrtini. I kada su na Banjici domaći navijači očekivali rutinski privođenje kraju, probudila se Zvezda. Dva brza gola Marka Radovića pa pogodak Marka Jankovića s velike udaljenosti na praznu mrežu (isplivao je Vlahović u želji da preseče kontru) i gosti su prišli na gol zaostatka – 9:8. Drama u najavi. Gol Radanović iz peterca neutralisao je Janković, na isti način (3,47 do kraja). Prečka spašava Ivanova posle loba Radonjića a Milanović traži tajm aut. Šulc koristi igrača više – 10:10.

Radanović je bio sam pred Ivanovim (dva minuta pre kraja), Rus je zaštitio mrežu i omogućio svom timu napad za preokret. Odgovara Vlahović dva puta u istom napadu. Propustio je Partizan poslednju šansu za pobedu.