Teški dan za Partizan, crno-beli sve bliže ispadanju iz elite

6

U poslednjem kolu beogradski crno-beli gostuju Primorcu

Mornar – Partizan 11:8 (2:4, 4:1, 2:1, 3:2)

Split – Bazen: Poljud. Sudije: Radičević i Golijanin. Igrač više: Mornar 13 (8), Partizan 11 (4). Peterci: Mornar 2 (1)

MORNAR: Podrug, R.Akrap 1, Kreković 3, Solje, Čalić 2, D. Akrap 1, Buzdovačić 2,  Pavlović, Bušelić, Jerković, Krolo, Ban 2, Kordić, Hrvatić. Trener: Burić.

PARTIZAN: Bulajić, Gbadamasi, Barać 2, Nešić 1, Smiljević 1, Andrin 1, Radanović, A.Mitrović 1, Vićković 2, Kujović, Jakšić, P.Mitrović, Vlahović, Banović. Trener: Bašić.

U važnoj utakmici crno-beli su poraženi i sada će bodove spasa morati da traže u gostima Primorcu.

Partizan je bio bolji od Mornara u prvoj četvrtini. Sredinom tog dela posle gola Vićkovića izjednačio je Kreković ali je u narednih 90 sekundi beogradski sastav preko Andrina i Smiljevića stvorio prednost 3:1. Do prvog odmora pogodili su Ban i Nešić pa su crno-beli imali lepih 4:2.

Barać je u prvom napadu drugog dela povisio na 5:2 i onda je Partizan stao. Za dva minuta su Splićani izjednačili a onda 56 sekundi pred veliki odmor i prvi put poveli preko Roka Akrapa. Posle pogotka Krekovića iz peterca (7:5), Beograđani su se prekinuli seriju preko Arsenija Mitrovića.

Do kraja četvrtine je Buzdovačić bio precizan i Partizan je u poslednjih osam minuta morao da juri dva gola zaostatka. A jurnjava je počela loše jer je u prvom napadu Kreković sa igračem više povisio na 9:6. Vićković je smanjio a zatim Bulajić odbranio peterac Jerkoviću na polovini četvrtine.

Bio je to znak za buđenje Barać je uneo nervozu kod Splićana (8:9). Propuštena je zatim prilika za egal a to je kaznio sa igračem više Čalić nepuna tri minuta pre kraja. Nije bilo više snage kod Beograđana.