Шпанија прејака за Србију, Тијана Јаковљевић погодила са пола!

0

Женска ватерполо репрезентација Србије претрпела је други пораз на Европском првенству у Београду, пошто је данас изгубила од Шпаније 6:21 (0:6, 4:5, 1:4, 1:6), у трећем колу Групе Б. Србија сада има два пораза и једну победу. Шпанија је званични европски првак и једна је од главних кандидата за медаљу и сада дели прво место са Италијом, пошто обе екипе имају све три победе.

Србија је утакмицу почела у грчу, што је Шпанија искористила и добила прву четвртину са 6:0. У истом стилу се наставила и друга четвртина, а „фурије” су повеле са чак 8:0. Тада је Јелена Вуковић постигла два везана гола, а тим се пробудио, а утакмица је постала равноправнија.

Шпанија је другу четвртину добила са 5:4.

То је, међутим, било све што је Србија успела да уради, пошто је Шпанија наставила да погађа и тада је први пут дошла до двоцифрене предности 15:5, на крају треће четвртине.

Шпанија је у последњој деоници показала сву снагу и тај део игре убедљиво је добила са 6:1.

Најупечатљивији тренутак утакмице, међутим, дело је Тијане Јаковљевић, која је са пола терена постигла гол.

Најефикасније у тиму Србије биле су Вуковићева и Теодора Рудић са по два гола. У стрелце су се уписале и Јована Миловановић и Тијана Јаковљевић.

У екипи Шпаније четири играчице постигле су по три гола: Матилде Ортис, Росер Тараго, Јудит Форка и Маика Гарсија.