Posle 21 godine Mađarska na evropskom tronu, Crnoj Gori bronza posle preokreta protiv Hrvatske

4

Finalisti Mađarska i Španija su obezbedili plasman na Olimpijske igre u Tokiju

Tradicija! Mađari su bez premca u Evropi. U finalu EP su u Budimpešti posle peteraca pobedili Španiju 9:9 - 5:4 peterci.

Mađarima je ovo 24. evropsko odličje, imaju 12 zlata i po 6 srebrnih i bronzanih medalja. Poslednji put na tronu su bili 1999. u Firenci.

Španija je ostala bez prve evro krune, ali ima šest medalja, po tri bronze i srebra.

Finale, meč u kome niko nije imao više od gola prednosti. Munariz je na 9:9 izjednačio 95 sekundi pre kraja.

U petercima je odluka pala u psolednjem, desetom šutu, ušao je rezervni golman domaćina Soma Vogel i odbranio šut Granadosa.

Manherc, Zalanki i Varga dali su po dva gola, Nađ je imao osam odbrana. U Španaca tri gola Munariza i dva Malaraha u z 11 odbrana Lopeza Pineda.

Peterci: 1:0 Deneš Varga, 1:1 Felipe Perone, 2:1 Martin Vamoš, 2:2 Alberto Munariz, 3:2 Kristijan Manherc, 3:3 Adrian Delgado, 4:3 Norbert Hošnjanski, 4:4 Mark Larumbe, 5:4 Đerđo Zalanki, 5:4 Alvaro Granados (Soma Vogel odbrana).

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su bronzanu medalju u Budimpešti, pošto su u meču za treće mesto savladali Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1).

Crnogorci su na poluvremenu imali „-4”, ali je u nastavku usledio veliki preokret, pre svega zahvaljujući Aleksandru Ivoviću, koji je postigao pet golova, uključujući i odlučujući minut pre kraja.