Istorijska prva titula u Šapcu, vaterpolisti domaćina preko Zvezde do duple krune

14

Momenat odluke je delo Rogača., deset sekundi pre kraja pogađa mrežu odličnog Todorovskog, za vođstvo 10:9, za titulu

Šabac – Crvena zvezda 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3)

Šabac - Gradski bazen. Gledalaca: 1.500. Sudije: Putniković i Stanojević. Igrač više: Šabac 6 (1), Crvena zvezda 11 (4). Peterci: Crvena zvezda 3 (2)

ŠABAC: Pijetlović, Eraković 2, Marković, Repanović, Toholj 2, Velkić, Rogač 1, Lukić, Janković 1, Vučinić 3, Ilić, Vasović, Vukadinović, Petrovski 1. Trener: Mirović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 3, Maksimović, Bursać, Perković, Vasić 2, Bitadze, Žeželj, Ilić, Popović, Šulc 4, Radović, Todorovski, LJubenović. Trener: Filipović.

U napetoj atmosferi, ratu živaca, borbenoj i dramatičnoj  Šabac se bolje snašao pobedio Crvenu zvezdu i zasluženo osvojio prvi put titulu prvaka države, ujedno i duplu krunu.

Pune tribine, velika borba, nervozna igra, velike partije Vučinića, Erakovića, Toholja sa jedne i Tankosića i Šulca, Todorovskog sa druge strane.

Veliki događaj pokvarili su navijači neredom na tribinama krajem druge četvrtine kod rezultata 4:4.  Srećom to se brzo zaboravilo.

Desetominutni prekid

Na bazenu nije bilo slobodnog mesta. Najvijači oba tima odlični do finiša druge četvrtine kada je došlo do komešanja na tribinama 90 sekundi pre velikog odmora. Usledio je gotovom desetominutni prekid dok se strasti zahvaljujući policiji i redarima nisu smirile. Preko društvenih mreža VK Šabac je za incidente optužio navijače Crvene zvezde.

Krenimo od početka. Boris Popović je brzo obezbedio dva puta prednost gostima. Druga je bila peterac i gol Vasića za 1:0 u drugom minutu. Igralo se brzo ali bez ideje i prilika za udarac. Šabac je izjednačio pogotkom Vučinića kada je napad njegovog tima isticao. Vasić je, potom, sa igračem više pogodio stativu. Odbrane su bile daleko bolji deo oba tima. Nije bilo promena do prve pauze

Nastavak je doneo mnogo bolji vaterpolo. Prvo je blistala Zvezda. Šulc sa igračem više a zatim prcizan iz kontre posle lošeg rešenja domaćina sa igračem više. Bilo je 3:1 za Zvezdu ali posle 90 sekundi sve je vraćeno na početkak zahvaljujući golovima Vučinića. Do nereda je Tankosić iz daljine savladao Pijetlovića potom je Toholj napravio majstoriju u duelu sa Perkovićem i izjednačio. Posle desetominutnog prekida Šabac je prvi put došao u vođstvo. Isticao je napad i Petrovski je iz daljine pogodio za minimalc domaćina pred veliki odmor.

I kao u prvoj utakmici Šabac je u trećem delu blistao. Prvo je domaćin propustio dva igrača više, zatim su sudije previdele ometanje Vasića kod peteraca i posle toga gostiju više nije bilo do poslednje četvrtine.

Za nepuna tri minuta Eraković dva puta, majstorski Petrovski za ogromnih 8:4. Tada je Kralja zamenio Todorovski. Na kraju četvrtine i treći peterac za Zvezdu koji je opet izazvao proteste trenera Mirovića. Tankosić je sa dva gola u tom delu držao svoj tim u nekakvoj nadi.

A, tu nadu je potpuno vratio sjajnim odbranama mladi Todorovski. Šabac je već mislio na slavlje ali Zvezda  je počela da igra. Dva puta Šulc i zatim 55 sekundi pre kraja Vasić za seriju 3:0, za remi 9:9.

Šabac je 31 sekundu pre kraja dobio igrača više . Momenat odluke je delo Rogača. Deset sekundi pre kraja pogađa mrežu odličnog Todorovskog, za vođstvo 10:9, za titulu. Zvezda je dobila igrača više ali nije bilo vremena snage, koncentracije i znanja da se izbore peterci.